III przedborska Dycha.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Kolejny raz mieliśmy przyjemność współpracować z gronem miłośników krzewienia zdrowego trybu życia pod przewodnictwem Pani Agaty Wiśniewskiej Pawelak. 28 sierpnia odbyła się trzecia edycja biegu na dziesięć kilometrów, która przyciąga uczestników z całej Polski. W tym roku "Przedborska Dycha" zgromadziła blisko 100 biegaczy, pokaźną grupę uczestników marszu Nordic Walking i licznych przedstawicieli najmłodszych miłośników biegania.

Każdą z konkurencji poprzedziła zbiorowa rozgrzewka, prowadzona ze sceny przez organizatora. Naszym udziałem w tej imprezie było poprowadzenie biegu głównego w roli "Pilota", którym był nasz pojazd służbowy. Bieg został zabezpieczony przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku i Ochotniczą Straż Pożarną w Przedborzu. Na trasie biegu zorganizowano punkty zaopatrujące biegaczy w wodę. Organizatorzy imprezy wręczyli nagrody uczestnikom w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Pani Margas Magdalena z Przedborza z czasem 49:05 min. Tegorocznym zwycięzcą biegu w kategorii "open" został Pan Piotr Koń, mieszkaniec Przedborza, reprezentujący klub "Alpin Sport Hoka One Team" z Ręczna, a jego czas to 36:54 min. Biegacz ten nie ma sobie równych od początku organizacji tej imprezy i jest niekoronowanym królem "Przedborskiej Dychy".