100 drzew na 100-lecie województwa

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

100 drzew na 100-lecie województwa to akcja zainicjowana przez Zarząd Województwa Łódzkiego - przy wsparciu ZPKWŁ. W stu szkołach województwa łódzkiego w piątek 29 marca o godzinie 9.00 sadziliśmy drzewa na pamiątkę 100. rocznicy powstania województwa (1919-2019). ZPKWŁ przekazał drzewka z własnych zasobów do wszystkich szkół regionu.

Drzewka zostały wkopane wspólnie z uczniami ze 100 szkół w regionie. W akcji uczestniczyli też członkowie zarządu województwa łódzkiego i radni sejmiku wraz z którymi drzewka sadzili dyrekcja i pracownicy ZPKWŁ. I tak na obszarze OT NPK - w  Bujnach w gminie Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowskim drzewko z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego sadził wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. Pomagał mu zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Piotr Wypych. Wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski odwiedził Szkołę Podstawową nr 4  im. Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej – pomagali mu pracownicy NPK – Szymon Kielan i Maciej Sobański.