IV etap – wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2019r.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

22 marca 2019r. w pięknych wnętrzach Tomaszowskiego Muzeum  młodzież reprezentująca parki krajobrazowe z terenów województwa łódzkiego uczestniczyła w IV etapie konkursu. W ramach konkursu uczniowie rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt oraz rozwiązywali test złożony z 25 pytań z zakresu biologii, geografii, ekologii oraz znajomości parków krajobrazowych Polski.

Po części konkursowej na uczestników spotkania czekał wspólny posiłek a także wycieczka po Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Młodzież zwiedziła m.in. Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim a także Groty Nagórzyckie i rezerwat Niebieskie Źródła.

W konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim reprezentująca Spalski Park Krajobrazowy, w składzie:

Amelia Szczechowicz, Julia Chojnacka, Wiktoria Kraś oraz Kacper Stasiak, opiekun Pani Danuta Chojnacka.

II miejsce zajęła drużyna  Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie z Przedborskiego Parku Krajobrazowego w składzie: Weronika Skrzypczyk, Adrian Marcinkowski, Jakub Pasiński, Leonard Pełka. Uczniów przygotowywała pani Iwona Dusza.

III miejsce Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym z Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Szkołę reprezentowali: Angelika Konieczna, Oliwia Komar, Julia Drab, Kacper Szczuka, opiekun Krzysztof Gaik.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie : Zespołu Szkół w Burzeninie, Publicznego Gimnazjum w Dąbrowie nad Czarną, Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach oraz Szkoły podstawowej w Skierniewicach.

Zwycięska drużyna z Spalskiego Parku Krajobrazowego będzie reprezentować województwo łódzkie w trakcie etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Wycieczke oraz nagrody dla uczestników konkursu zakupiono z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Łodzi.