Noc Sów 2019

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zapraszamy na Noc Sów!
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Nadpiliczne Parki Krajobrazowe zapraszają na „Noc sów” w Nadpilicznych Parkach, podczas których pasjonaci przyrody będą mieli okazję by zgłębić swoją wiedzę o tych tajemniczych i fascynujących ptakach.


Czym jest noc Sów?
Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne prowadzone i koordynowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie od 2013 roku. Cieszy cię coraz większą popularnością – w 2018 roku zgromadziła ponad 12 tysięcy uczestników w 250 miejscach w Polsce. Odbywa się każdego roku w marcu – miesiącu, w którym wiele polskich sów jest bardzo aktywna głosowo z uwagi na rozpoczynający się okres godowy. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o sowach, ich biologii, gatunkach, metodach badań i ochrony, czy roli w kulturze.


Co, gdzie i kiedy?


Noc sów odbędzie się :
21 marca Przedborski Park Krajobrazowy
22 marca Sulejowski Park Krajobrazowy
23 marca Spalski Park Krajobrazowy
Noc sów składać się będzie z krótkiej prelekcji oraz spaceru w terenie, podczas którego będziemy próbować nasłuchiwać, a przy odrobinie szczęścia i obserwować sowy. Wydarzenie potrwa około 2,5–3 h – w zależności od pogody.


Założenia programowe:


prelekcja na temat sów – ich budowy, wyglądu, cech charakterystycznych, zamieszkiwanych środowisk, zwyczajów, technik polowania,
pogadanka na temat sów w kulturze,
nauka rozpoznawania poszczególnych gatunków sów,
odtwarzanie nagrań z odgłosami sów i nauka rozpoznawania sów po głosach,
omówienie aktywnych metod ochrony sów,
nasłuchiwania i obserwacje sów w terenie.


Jak się zapisać?


Zapisy na stronie http://nocsow.pl/
UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona!