Głosuj na "Załęczański OrientPark"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

467

Stowarzyszenie KRAS z Załęcza Małego złożyło wniosek pt. „Załęczański OrientPark” w ramach projektu budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego i przeszło pozytywną weryfikację formalną oraz merytoryczną.

Pomysł Stowarzyszenia KRAS polega na oznaczaniu atrakcyjnych dla turysty czy sportowca miejsc oraz nawigowaniu go do konkretnego punktu, aby już nikt nie musiał z trudem odnajdywać najskrytszych zakątków naszego Parku Krajobrazowego. Projekt zakłada stworzenie i oznakowanie tras dla turystów lubiących kajaki, rowery, ale również spacer czy bieganie. System dodatkowo pozwoli chętnym sprawdzić się w sportach orientacyjnych takich, jak bieg na orientację czy rowerowa jazda na orientację.

Całość będzie opierała się na stworzeniu specjalnej aplikacji na smartfona, która będzie informowała turystę o ciekawych miejscach, jakie znajdują się w jego pobliżu, będzie go nawigowała w terenach leśnych, a także pomagała odnaleźć nieznane lub ukryte miejsca. Aplikacja wyświetli krótki opis, zdjęcia w różnych porach roku lub film.

Teraz, między 1 a 31 października 2018r., należy zagłosować, aby projekt mógł zostać w całości sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Zagłosować można na różne sposoby: elektronicznie poprzez stronę internetową, osobiście poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach do głosowania (Starostwo Powiatowe w Wieluniu), korespondencyjnie lub listownie na adres Urzędu Marszałkowskiego z dopiskiem „Głosowanie”. Każdy może przyznać punkty (3 pkt, 2 pkt lub 1 pkt) maksymalnie na 3 zadania z subregionów oraz jedno zadanie wojewódzkie. Pamiętaj! Nie można głosować dwa razy, gdyż taki głos (zawsze należy podać pesel) zostanie uznany za nieważny.

Zagłosuj on-line: TUTAJ

Więcej o stowarzyszeniu Kras: TUTAJ