Duathlon Orientacyjny na terenie ZPK

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

DSC 1924W dniach 5-6 maja w Załęczu Małym odbyła się impreza sportowa pod nazwą Duathlon Orientacyjny składający się z XXV MISTRZOSTW ZAŁĘCZAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W BIEGU NA ORIENTACJĘ oraz III MISTRZOSTW ZAŁĘCZAŃSKIEGO ŁUKU WARTY W ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ.

Terenem zawodów był obszar jednego z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce, będący jednocześnie najdalej na północ wysuniętym obszarem Jury Krakowsko-Częstochowsko-Wieluńskiej. Bieg odbył się 5 maja, natomiast wyścig rowerowy 6 maja. Uczestnicy zostali sklasyfikowani w kilkunastu różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy którzy wystartowali w dwóch dyscyplinach zostali dodatkowo sklasyfikowani w pierwszym rozegranym na terenie województwa łódzkiego duathlonie na orientację. Imprezie towarzyszyła duża frekwencja zarówno zawodników jak i kibiców. Dopisała także świetna pogoda. Zawody objęte zostały honorowym patronatem Starosty Powiatu Wieluńskiego Andrzeja Stępnia oraz Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka. Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy "Załęczak" oraz Stowarzyszenie "KRAS". Po raz kolejny partnerem imprezy był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Fotorelacja z imprezy dostępna pod poniższymi linkami:

Duathlon BnO 5.05.2018

Duathlon RJnO 6.05.2018