Turniej ekologiczny w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Pracownicy ZPKWŁ Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych 27 kwietnia gościli w Miejsko-Gminnym Domu Kultury Warta w Działoszynie na Turnieju ekologicznym "Człowiek przyjacielem Ziemi". Turniej przebiegał etapowo i składał się z: krótkich scenek o tematyce środowiskowej, z wykonanego w drużynach i zaprezentowanego „Ludzika” z odpadów - tzw. Eko-Ludka, przygotowania i prezentacji komiksu, zabawy w kalambury oraz rozwiązania zadań związanych z segregacją odpadów.

Turniej był nie tylko świetną zabawą i  okazją do rywalizacji pomiędzy szkołami, ale przede wszystkim  doskonałą okazją do ugruntowania wiedzy na temat otaczającego środowiska i występujących w nim zagrożeń.  Zwieńczeniem młodzieżowej rywalizacji była prezentacja o występujących w Polsce gatunkach pszczół, ich trybie życia, zachowaniach i bezcennej roli, jaką odgrywają w życiu człowieka. 

turniej eko dzialoszyn 7

Wszystkim drużynom gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i wiedzy.

 W.Pogorzelska