Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 22.11.2021 r. odwiedziliśmy „Parkowe” szkoły podstawowe, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Barwy jesieni na Wzniesieniach – drzewa w mojej okolicy”, a mianowicie były to:

  • Szkoła Podstawowa im 24. Lutego 1863 Roku w Dobrej;
  • Szkoła Podstawowa Nr 61 im. św Franciszka z Asyżu w Łodzi;
  • Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Dużej;
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach;
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach.

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich w tym roku kończy 25 lat. 19 listopada wydarzenie to uświetniła uroczysta konferencja zorganizowana z tej okazji. Spotkanie z uwagi na sytuacje pandemiczną zostało zorganizowane w wersji on-line. Dzięki temu, była możliwość dotarcia do bardzo szerokiej grupy odbiorców, którzy związani są i interesują się Parkiem.

Park powołany został 31 grudnia 1996 roku w drodze rozporządzenia wojewodów łódzkiego i skierniewickiego. Po reformie administracyjnej cały obszar Parku znalazł się w granicach województwa łódzkiego.
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich jest jednym z siedmiu należących do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Jest to Park najmłodszy i najmniejszy, ale wybitnie wyróżniający się na tle Polski Środkowej w swojej rzeźbie i ukształtowaniu.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego serdecznie zaprasza do udziału w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej z gmin, na terenie których położony jest jeden z 7 parków krajobrazowych województwa łódzkiego, tj.: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, Bolimowski Park Krajobrazowy, Sulejowski Park Krajobrazowy, Spalski Park Krajobrazowy, Przedborski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki oraz Załęczański Park Krajobrazowy.

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję organizowaną z okazji 25-lecia Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Jednego z 7 parków krajobrazowych w naszym województwie, najmłodszego i najmniejszego zarazem, ale wybitnie wyróżniającego się na tle Polski Środkowej w swojej rzeźbie i ukształtowaniu.25 lat w funkcjonowaniu parku krajobrazowego to dobry okres na podsumowania, w szczególności w dobie szybko zmieniającej się przestrzeni obszarów podmiejskich.

Niezmiernie miło nam ogłosić wyniki konkursu plastycznego adresowanego do klas I-III szkół podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i jego otuliny „Barwy Jesieni na Wzniesieniach - drzewa w mojej okolicy” edycja 2021. W tym roku to już 5. edycja tego jesiennego konkursu organizowanego przez Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Tym razem tematem przewodnim były „Drzewa w mojej okolicy”

w dniu 8 listopada 2021r. na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach posadzone zostały kolejne drzewa owocowe w ramach projektu "Owoce pamięci". Drzewa dosadzone zostały do już istniejącego sadu jabłoniowego złożonego także ze starych odmian, w ten oto sposób powiększyła się kolekcja drzew owocowych,a  co za tym pula genowa w banku genów jakim jest ta kolekcja.

Październik rozpieszcza nas piekną polską jesienią, zatem pogoda idealna na sadzenie sadów a my nie próżnujemy! W ciągu ostatniego tygodnia udało się założyć aż 5 nowych sadów w ramach projektu Owoce pamięci.

7 października 2021r. w Lesie Łagiewnickim odbyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

2 października 2021r. na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, w miejscowosci Grzmiąca (gm. Brzeziny) założony został kolejny sad ze starymi odmianami drzew owocowych w ramach projektu "Owoce pamięci".

2 października 2021r. w sadzie na terenie siedziby OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich odbyło się drugie szkolenie sadownicze organizowane w ramach projektu "Owoce pamięci".