Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Jak podaje kalendarz wiosna przypada 21 marca. Astronomiczna przyszła już dzisiaj ̶ 20 marca. W przyrodzie przyjście wiosny uzależnione jest od warunków klimatycznych. W tym roku, ze względu na łagodną zimę pierwsze oznaki wiosny obserwowaliśmy już wcześniej.

W obchodach Dnia Kobiet na Dworcu Łódź Fabryczna nie mogło zabraknąć Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Na stoisku Zespołu można było zapoznać się z naszym nowym projektem #owocepamięci.

Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich 21 marca 2020 roku zaprasza na jedyną taką noc w roku – NOC SÓW

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie, dzięki któremu można poznawać skryte sowy. Odkrywać tajemnice biologii i ekologii tych ptaków, metody badań i ochrony oraz ich znaczenie w kulturze i życiu człowieka.

Fistulina hepatica SPLiga Ochrony Przyrody to pierwsza w Polsce organizacja ochroniarska, powstała w 1928 roku z inicjatywy Profesora Władysława Szafera. Celem powołania LOP jest edukacja przyrodnicza społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży. Do dziś członkowie Ligi przekazują wiedzę o ojczystej przyrodzie, uczą podziwiania jej piękna i pokazują jej znaczenie w życiu człowieka. Zajmują się zwłaszcza celami ochrony przyrody.

Jak co roku o tej porze zapraszamy do udziału w kolejnej edycji rajdu Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. w Dobrej. To już 58. edycja. Organizatorem rajdu jest PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza – Koło nr 1 Oddziału Łódzkiego, przy współpracy z: Łódzkim Klubem Turystów Kolarzy im. H. Gintera, ZPKWŁ Oddziałem Terenowym Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrej.

W minioną niedzielę 23 lutego 2020r. w miejscowości Dobra w gminie Stryków odbyły się uroczyste obchody 157 rocznicy Bitwy pod Dobrą.

Miłość występuje nie tylko w świecie ludzi ale także w przyrodzie, jednak nie zawsze zwracamy na nią uwagę. Walentynki są dniem, w którym ludzie okazują swoją miłość pisząc sobie listy miłosne, wręczając upominki ukochanym osobom lub spędzając czas przy romantycznej kolacji. W tym dniu zawiązują się także nowe pary. Mówiąc krótko miłość tego dnia wśród ludzi kwitnie na całego. Ale jak to jest u zwierząt? Czy one także obchodzą walentynki?

Zima z reguły jest trudnym okresem dla dzikich zwierząt, gdyż śnieg i lód utrudniają zwierzętom dostęp do pokarmu i wody. W tym roku zima jest wyjątkowo łagodna i nie stanowi dla zwierząt tak dużego kłopotu jak w ubiegłych latach.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button