Zaproszenie na Noc lelków w Spalskim Parku Krajobrazowym

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Nadpiliczne Parki Krajobrazowe zapraszają na „Noc lelków” w Spalskim Parku Krajobrazowym, podczas której pasjonaci przyrody będą mieli okazję by zgłębić swoją wiedzę o tych tajemniczych i fascynujących ptakach. Będziemy również opowiadać o innych ptakach, które można usłyszeć nocą lub wieczorem w naszej okolicy. Ilość miejsc ograniczona!Przełom maja i czerwca to dobry czas, aby poszukać nocą jednych z bardziej tajemniczych ptaków – lelków!

Nocą w lesie można usłyszeć nie tylko sowy, ale i sporo innych ptaków, wśród nich są też lelki zwane też kozodojami. Spotykamy się 24.05.2024 (piątek) przy dawnej osadzie Ceteń, gm. Poświętne- współrzędne GPS: 51.514437, 20.296011 , godzina 20.00. Trasa do przejścia ok. 7 km (chyba, że będą chęci na więcej). Spacer w terenie, podczas którego będziemy próbować nasłuchiwać, a przy odrobinie szczęścia i obserwować lelki. Warto zabrać ze sobą elementy odblaskowe, latarki, coś ciepłego do picia oraz odpowiednio ciepło się ubrać, uciążliwe mogą być też komary.

Szczegóły i regulamin: pdf1Regulamin_zajec_edukacyjnych.pdf115.35 KB