Noc Sów w Przedborskim Parku Krajobrazowym – relacja.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

  W dniu 8 marca 2024r. w Przedborskim Parku Krajobrazowym odbyła się kolejna edycja Nocy Sów. Wydarzenie podzielone było na część teoretyczną i terenową. Grupa około 25 uczestników zgromadziła się o godz. 17 w sali edukacyjnej biura PPK, gdzie podczas prezentacji multimedialnej dotyczącej sów występujących w Polsce, poznali ich biologię, występowanie, ciekawostki i zwyczaje.

Ponadto obejrzeli kilka autorskich filmików z obserwacji sów autorstwa pracownika PPK Damiana Kuzdaka. Podsumowaniem tej części spotkania był konkurs z rozpoznawaniem gatunków sów i ich głosów. Następnie po zmroku, zaopatrzeni w latarki wyruszyliśmy doliną Pilicy w poszukiwaniu tych skrytych i tajemniczych ptaków. W tym celu przy użyciu odpowiednich nagrań z odgłosami sów próbowaliśmy je wabić z głośnika i nasłuchiwać odpowiedzi. Mimo trwającego o tej porze roku okresu godowego u niektórych sów i wzmożonej z tego powodu aktywności głosowej, - podczas godzinnego spaceru nie udało nam się żadnej usłyszeć. Uczestnicy jednak w dobrych nastrojach obiecali kontynuowanie takich prób w kolejnych latach. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w wydarzeniu.

Zdj. Archiwum PPK.