„OWOCE PAMIĘCI” - OSTATNIE SADZENIA w 2021 ROKU

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Łagodna, październikowa pogoda sprzyja sadzeniu drzew. Ostatnie sadzonki z tegorocznej puli trafiają do gruntu. W dniu 26 października otwarto aż cztery sady: jeden w Koluszkach przy Szkole Podstawowej Nr 2, i trzy sady w strefie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego:

- przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej, której uczniowie ubarwili sadzenie przedstawieniem zachęcającym do chrupania owoców i warzyw;

- przy Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Skierniewicach, gdzie nowe sadzonki uzupełniły stary sad jabłoniowy,

- na „działce sołeckiej” w Joachimowie-Mogiłach, gdzie siłami społecznymi powstaje miejsce odpoczynku dla lokalnej społeczności i turystów (w planie altana ze stołami i ławami).

W Joachimowie-Mogiłach, oprócz drzew owocowych, posadzono również znaczną ilość krzewów i drzew ozdobnych (projekt „Zazieleniamy Łódzkie”). Inicjatorką zagospodarowania „działki sołeckiej” i urządzenia tam punktu wypoczynkowego jest niestrudzona Pani Sołtys – widoczna na załączonych fotkach (brązowa kurtka, niebieskie spodnie) dzielnie drzewko trzymająca.

Wszystkim uczestnikom projektu „Owoce Pamięci” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, uczestnikom projektu „Zazieleniamy Łódzkie” dziękujemy równie serdecznie, a pani Sołtys i społeczności Joachimowa-Mogił, z zapałem oddającej się jesiennemu sadzeniu, dziękujemy szczególnie.

Opracowanie: Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – S. Pytliński

 

Fotografie: Agata Mika, Jagoda Kowalska, Stanisław Pytliński

 

W kolejności:

- Rawa Mazowiecka – Szkoła Podstawowa nr 2,

- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Skierniewicach, 

- Joachimów-Mogiły.