12 luty - Światowy Dzień Darwina

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

   Światowy Dzień Darwina ( czasem nazywany Dniem Ewolucjonizmu) to święto obchodzone w rocznicę urodzin Karola Darwina (12 luty 1809) - brytyjskiego przyrodnika i geologa, twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form. Darwin uważał, że rozwój przyrody jest procesem nieodwracalnym i następującym przez zmiany dokonywane przez dobór naturalny.
   Teoria Darwina stanowiła punkt przełomowy w drodze do zrozumienia historii życia na naszej planecie i wyjaśnienia tajemnicy przekazywania informacji genetycznej i zmian dokonujących się w żywych organizmach. Konsekwencjami tego odkrycia były nie tylko zmiany w biologii i medycynie, ale również w naukach o społeczeństwie, w moralności, polityce.
   Organizowane w wielu krajach obchody Dnia Darwina mają na celu ukazanie znaczenia nauk ścisłych i przyrodniczych dla różnych dziedzin życia codziennego.
Opr. tekstu: Dorota WB.
Zdj:www.crazynauka.pl

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button