Zimowe Ptakoliczenie'2021 w BPK

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Ubiegłoroczny kalendarz wydarzeń musiał się zatrzymać w związku z zagrożeniem pandemicznym, które trwa nadal. My jednak nie mogliśmy pozwolić, aby wieloletnia akcja Zimowego Ptakoliczenie nie odbyła się na terenie naszego parku.

W tym roku przeprowadzili ją sami pracownicy Oddziału Terenowego BPK (bez udziału osób z zewnątrz). Spacerowali przez wieś Budy Grabskie i Bartniki. Ptaki chyba wiedziały, że tegoroczne liczenie odbywa się głównie w karmnikach, gdyż zanotowano tylko: 5 sikor bogatek, 2 sikory ubogie, 2 sójki, 1 pełzacza i 1 przelatującego łabędzia niemego. W drodze powrotnej do domu udało się zaobserwować żurawie: 4 w dolinie Rawki w okolicy Samic i 2 na polach koło Trzcianny.

Małą ilość ptaków wynagrodziły piękne zimowe krajobrazy, które prezentujemy na załączonych zdjęciach.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie już możliwość zaproszenia na Zimowe Ptakoliczenie w Bolimowskim Parku Krajobrazowym wszystkich zainteresowanych z naszego regionu i sympatyków parku, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych.