Serial "W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

13 czerwca 2019 roku nad Rawką kręciliśmy z Fundacją Artystów Scenicznych „Plac Teatralny” jeden z odcinków nowo powstającego serialu przyrodniczo-krajoznawczego „W dolinach największych łódzkich rzek: Bzury, Pilicy i Warty”. Pierwsze trzy odcinki poświęcone będą dolinie Bzury. W odcinku III pokazane będą: Park romantyczny w Arkadii, Pałac w Nieborowie, Muzeum Motoryzacji w Nieborowie, Bolimowski Park Krajobrazowy, a w szczególności dolina Rawki. Emisja rozpocznie się jesienią w TVP 3 Łódź, TVP Polonia oraz Telewizji TOYA.

nad rawka

Nad Rawką, fot.Piotr Kolos

Pomysłodawcą, reżyserem, scenarzystą serialu jest Tomasz Świątkowski, zdjęcia realizuje operator Jacek Knopp, za dźwięk odpowiada Piotr Kolos. Przez doliny największych łódzkich rzek przeprowadzi nas Kaja Sosnowska, znana telewidzom z serialu „Szpital”. Producentem serialu jest Filip Frątczak – Prezes Zarządu Fundacji „Plac Teatralny”.

Realizacja filmu możliwa jest dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

nad rawka2

W dolinie Rawki, fot. Piotr Kolos

Zachęcamy wszystkich do oglądania każdego odcinka serialu w celu poznania pięknych i malowniczych zakątków województwa łódzkiego.

Oprac. K. Nowak