KAJOWY FINAŁ KONKURSU POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 3-7 czerwca 2019r. odbył się finał ogólnopolski konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"  organizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych.

W tym roku gospodarzem finału był Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, a bazą 5-dniowego pobytu uczestników było Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe Pałac i Folwark w Łochowie.

Przebieg finałowego etapu konkursu składał się z trzech części: pierwsza obejmowała rozwiązywanie testu z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz wiedzy o walorach wszystkich parków krajobrazowych Polski, druga polegała na indywidualnym rozpoznawaniu chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz roślin pospolitych, a trzecia część była konkurencją drużynową gdzie uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi interpretacji mapy topograficznej.

W tegorocznej edycji zwyciężyła drużyna reprezentująca woj. podkarpackie z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli w składzie Aleksandra Smaś, Aleksandra Belczyk, Wiktoria Jakieła, Bartosz Zych, nauczyciel Pani Małgorzata Kusiak.

Reprezentacja Województwa Łódzkiego -  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim reprezentująca Spalski Park Krajobrazowy, w składzie: Amelia Szczechowicz, Julia Chojnacka, Wiktoria Kraś oraz Kacper Stasiak, opiekun Pani Danuta Chojnacka zajęli  7 miejsce na 16 drużyn.

Finał krajowy połączony był z licznymi atrakcjami - zwiedzaniem Warszawy, wycieczką do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego oraz dyskoteką i nocnymi podchodami pałacowymi. Wszyscy uczestnicy oraz szkoły, w których się uczą, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy oraz szkoły, w których się uczą, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.