Na terenie PKMWiW w Burzeninie 8 czerwca odbył się „Festiwal Mleka i Miodu"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1030040Hasło Tutaj mleko i miód płynie,  gdzie najlepiej ? W Burzeninie!!!, które przyświeca Festiwalowi każdego roku zaintonował na scenie wójt gminy Burzenin Pan Jarosław Janiak i tym samym rozpoczął VI już edycję tej plenerowej imprezy.

Tłumy przyjechały z okolicznych powiatów i miast, a także swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz z Łodzi. Można było tu zobaczyć pokazowy mecz futbolu amerykańskiego w wykonaniu łódzkich Wilków, czy motocyklistów na ich wyjątkowych maszynach. Na  scenie, odbyły się występy taneczne oraz wokalne dzieci i młodzieży z Gminnego Domu Kultury w Burzeninie, zaprezentował się Zespół Marianki, sieradzka kapela Ovo na Ludowo, czy zespół  Trubadurzy. Na imprezie nie zabrakło regionalnych przysmaków, zarówno tych związanych bezpośrednio z tematyką Festiwalu tj. wyrobów z mleka i miodu, jak i tych przygotowanych na ich bazie, produktów Kół Gospodyń Wiejskich. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych także prezentował swoją działalność na jednym ze stoisk wystawienniczych.

W trakcie imprezy odbywały się konkursy, m.in. dla Kół Gospodyń Wiejskich: na napój na bazie miodu, na najlepszy sernik, czy gadżet promujący Festiwal. Zwycięzcy otrzymali upominki od Wójta Gminy  Burzenin Pana Jarosława Janiaka.

Zabawa trwała do białego rana,  a do tańca zachęcały zespoły Disco Polo.

W. Pogorzelska

Czytaj więcej tutaj